ОПЕРАТОРНА МОДЕЛЬ РЕКОМБІНАЦІЇ В ГЕНЕТИЧНИХ АЛГОРИТМАХ
DOI:
https://doi.org/10.31319/2519-8106.1(40)2019.166058Ключові слова:
кросовер, мутація, фітнес-функція, лінійний інволютивний операторАнотація
В роботі наведено описання класу лінійних інволютивних операторів, що діють у декартовому добутку евклідового простору. Цей клас лінійних операторів представляє алгебраїчну модель конструювання операторів рекомбінації: кросоверу та мутації.Клас інволютивних лінійних операторів дозволяє формувати, виходячи з невеликої за потужністю множини пар батьківських векторів-хромосом, популяцію потомків векторів-хромосом, які мають найкращі властивості в сенсі значень фітнес-функції. Крім того, запропоновано один з можливих варіантів алгоритму пошуку оптимального розв’язку.Посилання
Генетические алгоритмы, искусственные нейронные сети и проблемы виртуальной реальности / Г. К. Вороновский, К. В. Махотило, С. Н. Петрашев, С. А. Сергеев. – Харьков: ОСНОВА, 1997. – 112 с.
Панченко, Т. В. Генетические алгоритмы: учебно-методическое пособие / Панченко, Т. В.//под ред. Ю. Ю. Тарасевича.- Астрахань: Издательский дом «Астраханский универ-ситет», 2007. –87с.
Кононюк А. Е. Дискретно-непрерывная математика в 12-и кн./ Кононюк А. Е./ Алго-ритмы. — Киев: «Освіта України», 2017. –. Кн. 10,Ч.3 – 444 с.
Гантмахер Ф. Р. Теория матриц / Ф. Р. Гантмахер. – Москва: Наука, 1967. – 567 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).