ВИЗНАЧЕННЯ СИЛОВОГО ВПЛИВУ ЗМІННОГО СТРУМУ НА МЕТАЛ У ВАННІ УСТАНОВКИ КІВШ-ПІЧ
DOI:
https://doi.org/10.31319/2519-8106.1(38)2018.129037Ключові слова:
установка ківш-піч, математична модель, електромагнітні сили, змінний струм, ковшова ваннаАнотація
Робота присвячена теоретичним дослідженням в області позапічної обробки стали. Відзначено доцільність використання математичного моделювання для вивчення процесів, що відбуваються в установках ківш-піч. Запропоновано математичну модель електромагнітного поля в ванні металургійних агрегатів, в яких використовується нагрів металу електричними дугами змінного струму. Ця модель дозволяє розраховувати щільність електромагнітних сил, що діють на рідкий метал в металургійних агрегатах. Наведено результати розрахунку величини електромагнітних сил, що виникають при нагріванні металевого розплаву в ковші ємністю 60т на установці ківш-піч змінного струму. Встановлено, що при використанні змінного струму вплив електромагнітних сил на процес позапічної обробки стали менше, ніж при використанні постійного струму. Наведені ілюстрації свідчать про те, що в установках ківш-піч змінного струму значні електромагнітні сили спостерігаються тільки поблизу поверхні металевої ванни. Показано, що при теоретичних дослідженнях перемішування металу в агрегатах ківш-піч змінного струму, електромагнітні сили можна віднести до малозначущих факторів.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).