МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ПОШУКУ ЛОКАЛЬНИХ ПОРОЖНИН ДЛЯ БІНАРНОГО СЕРЕДОВИЩА В ТРИВИМІРНОМУ ВИПАДКУ
DOI:
https://doi.org/10.31319/2519-8106.1(40)2019.166056Ключові слова:
локалізація пустот, зворотна задача, інтегральні рівняння, апроксимація, чисельне моделюванняАнотація
В статті розглянуті проблеми створення адекватної математичної моделі пошуку одиничної порожнини в ізольованій області на основі загального рівняння гравіметрії. Авторами запропонований метод вирішення спрощених тривимірних інтегральних рівнянь гравіметрії та зручні аналітичні формули для обчислення коефіцієнтів СЛАР в разі кусково-постійної апроксимації функції щільності середовища та вибору елементів дискретизації у вигляді прямокутних паралелепіпедів.Посилання
Тихонов А. И. Методы решения некорректных задач / А. И. Тихонов, В. Я. Арсенин. – Моск-ва: Наука, 1979. – 288 с.
Верлань А. Ф. Интегральные уравнения: методы, алгоритмы, программы / А. Ф. Верлань,
В. С. Сизиков. – Киев: Наукова думка, 1986. – 544 с.
Мудрецова Е. А. Гравиразведка: Справочник геофизика / Е. А. Мудрецова, К. Е.Веселова. – Москва: Недра, 1990. – 607 с.
Старостенко В. И. Устойчивые численные методы в задачах гравиметрии / Виталий Ивано-вич Старостенко. – Киев: Наукова думка, 1978. – 228 с.
Корн Г. Справочник по математике (для научных работников и инженеров) / Г. Корн, Т. Корн. – Москва: Наука, 1974. – 832 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).