МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БАЗОВИХ ПАРАМЕТРІВ СТЕРЖНЕВОГО ЗАВАНТАЖЕННЯ ЦИЛІНДРИЧНИХ МЛИНІВ ЯК КЕРОВАНИХ ОБ’ЄКТІВ
DOI:
https://doi.org/10.31319/2519-8106.2(49)2023.292632Ключові слова:
керовані об’єкти, параметри, математичне моделюванняАнотація
Виокремлено параметри стержневого завантаження, ролі яких приділялося мало уваги. Серед них — об’єм пустот для розміщення руди, імпульс ударного стиснення, класифікуюча властивість стержневого завантаження. Дослідження виконані в межах розробки теми «Оптимізація продуктивності стержневих млинів розімкнутого циклу по руді і готовому продукту при мінімальних енергетичних і матеріальних перевитратах», яка є складовою наукової тематики Центральноукраїнського національного технічного університету. Тема статті актуальна. Метою роботи є встановлення базових параметрів стержневого завантаження млинів як керованих об’єктів. Застосовані методи аналізу, порівняння, математичного і геометричного моделювання, методи теорії подрібнення руди в стержневих млинах, композиції, метод імпульсу ударного стиснення, метод кінетики подрібнення руди в млинах. Відмічено, що стержневі млини досягли свого найбільшого розміру (в Україні 4,5×6,0 м), який більше зростати не буде. Для стержневих млинів найбільш сприятливим є каскадний режим роботи, при якому руда руйнується роздавлюванням і стиранням. Використовується багаторозмірне стержньове середовище з 3—4 діаметрами стержнів. У стержневому завантаженні поздовжня сегрегація молольних тіл виникнути не може. Поперечна сегрегація аналогічна кульовому завантаженню. Дрібні стержні відтісняються до стінки барабана, а крупні накопичуються в центральних областях. Витрата стержнів складає 0,12 кг/кВт×г корисно витраченої енергії. Звичайно довантаження стержнів на заміну спрацьованих здійснюють через кожні 5 діб, а перекласифікацію — через кожні 10 діб. Видаляють стержні з барабана млина при спрацюванні до 15—25 мм. Стержневі млини подрібнюють вихідну руду в основному від 25 мм до 2 мм при вмісті твердого в пульпі 84—86 %. Однорозмірні стержні зберігають стійке положення в процесі подрібнення завдяки розпираючому впливу руди між ними. В такому стані в стержневому завантаженні розміщується 21,5 % руди. У кульовому однорозмірному завантаженні цей показник складає 26 %. У стержневих млинах молольне середовище формується обширними зонами з стержнями наближено однакового діаметра, що дозволяє його розглядати як однорозмірне. Його імпульс ударного стиснення складає 14,026, що на 28,3 % вище порівняно з найкращими показниками кульових млинів. Показано, що стержневий млин, виконуючи крупне, середнє і дрібне подрібнення, володіє класифікуючою здатністю. Встановлені параметри стержневого завантаження дозволяють будувати більш ефективні автоматизовані системи керування подрібненням руди в розімкнутих циклах.
Посилання
Підготовка корисних копалин до збагачення: монографія / Сокур М.І., Білецький В.С., Єгур-нов О.І., Воробйов О.М., Смирнов В.О., Божик Д.П. Кременчук: ПП Щербатих О.В., 2017. 392 с.
Кондратець В.О., Мацуй А.М. Сферична частинка твердого певного розміру як основа про-цесу моделювання розпушення гірських порід. Математичне моделювання. 2016. № 2 (33). С. 55–59.
Sokur M.I., Biletskyi V.S., Yehurnov O.I., Vorobiov O.M., Smyrnov V.O., Bozhyk D.P. (2017). Pidhotovka korysnykh kopalyn do zbahachennia [Preparation of minerals for beneficiation]. Kremenchuk: PP Shcherbatykh O.V. [in Ukrinian]
Kondratets V.O., Matsui A.M. (2016). Sferychna chastynka tverdoho pevnoho rozmiru yak osnova protsesu modeliuvannia rozpushennia hirskykh porid [A spherical particle of a solid of a certain size as the basis of the process of modeling the loosening of rocks]. Matematychne modeliuvannia, 2 (33), P. 55–59.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).