КОМУНІКАЦІЯ МОБІЛЬНИХ ДОДАТКІВ НА REACT NATIVE ТА BLUETOOTH LOW ENERGY ПРИСТРОЇВ
DOI:
https://doi.org/10.31319/2519-8106.1(50)2024.304856Ключові слова:
смартфон, мобільний додаток, розумний пристрій, Bluetooth Low Energy, React NativeАнотація
У сучасному світі смартфони відіграють важливу роль, ставши невід’ємним елементом повсякденного життя. Вони є основним засобом спілкування, доступу до інформації, розваг, а також забезпечують можливості для роботи та навчання в будь-якому місці і в будь-який час.
Окрім смартфонів, суспільство все частіше користується додатковими пристроями, такими як фітнес-трекери, смарт-годинники, ваги, медичні пристрої та інші гаджети Інтернету речей (IoT). Окрім незалежної роботи окремо ці пристрої взаємодіють і зі смартфонами у тому числі. Ця інтеграція дозволяє користувачам контролювати своє здоров'я та фізичну активність, отримувати важливі сповіщення, керувати побутовою технікою та автоматизувати різні аспекти повсякденного життя через взаємодію з різними пристроями. Наприклад, смартфон може синхронізуватись з фітнес-трекером для відстеження кроків та серцевого ритму, або зі домашнім пристроєм для керування освітленням, опаленням чи системою безпеки. Така взаємодія розширює можливості смартфонів і сприяє утворенню екосистеми синхронізованих пристроїв.
Подібна синхронізація смартфонів та наведених пристроїв в переважній більшості випадків досягається за допомогою технології BLE (Bluetooth Low Energy), бездротової технології зв'язку, що розроблена для енергоефективного обміну даними між пристроями на короткій відстані. Ця технологія є оптимальною з точки зору споживання енергії та дозволяє передавати дані на відстань до 10 метрів з невеликою швидкістю. Оптимізована робота з точки споживання енергії є ключовим фактором у подібних інтеграціях через обмежену ємність акумуляторів, вбудованих у розумні пристрої.
У свою чергу, React Native є раціональним вибором в якості технології для розробки програмного забезпечення для смартфонів з різними операційними системами. Кросплатформний підхід, що використовується у цьому інструменті дозволяє оптимізувати розробку за рахунок можливості використовувати одну реалізацію на кількох платформах.
Посилання
Pakula A.A., Palamarchuk Ye.A. (2022) Vykorystannya tekhnolohiyi Bluetooth Low Energy dlya rozumnykh prystroyiv v mobil'niy rozrobtsi, Materialy XV konferentsiyi «Informatsiyni tekhnolohiyi i avtomatyzatsiya - 2022», Odesa, 20-21 zhovtnya 2022 r., 166-168.
Ozerchuk I.M. (2023) Bluetooth Low Energy, yak osnova peredachi danykh pry nadmalomu enerhosporozhivanni, Naukovyy zhurnal "Kompyuterno-intehrovani tekhnolohiyi: osvita, nauka, vyrobnytstvo" vypusk № 51, Luts'k, 174-180.
Bezverkhiy.O, Kutsenko O. (2021) Rozrobka krosplatformennykh dodatkiv, Materialy VII ISPC Transfer of Innovative Technologies, Kyiv, 102-105.
Domarats'kyy I.V., Bahnyuk N.V., Bortnyk K.Ya., Tyshchuk I.V. (2023) Zasoby rozrobky krosplatformennoho mobil'noho dodatku, Naukovyy zhurnal "Kompyuterno-intehrovani tekhnolohiyi: osvita, nauka, vyrobnytstvo" vypusk № 53, Luts'k, 111-116.
Carles Gomez, Joaquim Oller, Josep Paradells (2012) Overview and evaluation of Bluetooth Low Energy, An Emerging Low-Power Wireless Technology, Sensors, 12, 11734-11753.
Пакула А.А., Паламарчук Є.А Використання технології Bluetooth Low Energy для розумних пристроїв в мобільній розробці // Матеріали XV конференції «Інформаційні технології і авто-матизація - 2022» , Одеса, 20-21 жовтня 2022 р. – 2022, с.166-168.
Озерчук І.М. Bluetooth Low Energy, як основа передачі даних при надмалому енергоспожи-ванні // Науковий журнал "Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, виробництво" випуск № 51, Луцьк, 2023, c.174-180.
Безверхий.О, Куценко О. Розробка кросплатформенних додатків // Матеріали VII ISPC Transfer of Innovative Technologies 2021, Київ, с.102-105.
Домарацький І.В., Багнюк Н.В., Бортник К.Я., Тищук І.В., Засоби розробки кросплатформен-ного мобільного додатку // Науковий журнал "Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, виробництво" випуск № 53, Луцьк, 2023, с.111-116.
Carles Gomez, Joaquim Oller, Josep Paradells Overview and evaluation of Bluetooth Low Energy: An Emerging Low-Power Wireless Technology // Sensors, 12, 2012, с.11734-11753.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).